۱۰ اشتباه بزرگ در طراحی منزل

یادتان باشد چندین سال است که طراحی داخلی و معماری به عنوان یک عنوان درسی در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود. بنا بر این سلیقه را کنار بگذارید و به قوانین اطمینان کنید.

بررسی‌ها نشان می‌دهد در اغلب طراحی‌های داخلی و دکوراسیون منازل، اشتباهات رایجی رخ می‌دهد که آنچنان مورد توجه قرار نمی‌گیرند ولی از نقطه نظر یک طراحی بی‌اندازه غیر قابل قبول هستند.

در این گزارش به بررسی ۱۰ خطای اساسی در طراحی داخلی پرداخته‌ایم.

back-to-school-organization-bathroom-ideas-950x713

۱ – انتخاب رنگ زمینه بدون در نظر گرفتن رنگ مبلمان

1

رنگ دیوار روشن باشد یا نه؟ گرم باشد یا سرد؟ اصلاً کاغذ دیواری باشد یا استیکر؟ راستش اصلاً اینها مهم نیستند وقتی شما هنوز رنگ اصلی مبلمان را انتخاب نکرد‌ه‌اید. مبلمان با رنگ چوب یا ونگه واقعاً به هر رنگ زمینه‌ای نمی‌آید.

۲ – نورپردازی بد (هیجان‌ زده)

 2

امروز برای نورپردازی داخل ساختمان نمایشگاه های بین‌المللی برگزار می‌شود. بنا بر این می‌شود خوب حس که چه اهمیت بالایی دارد. نورپردازی داخل خانه تابع الگوی خاصی نیست. تنها کار این است که بیش از یک نوع نور را تعبیه کنید. رنگ‌های آرام با نور زرد در وقت آرامش. رنگ‌های روشن با نور مهتابی در وقت عادی. اگر روی تابلوها و قسمت‌های مخصوص هم توانستید، یک هالوژن کوچک قرار دهید عالی می‌شود.

۳ – هماهنگی رنگ‌‌ها

3

قرار نیست همه فضای خانه‌اتان یک دست باشد. تضاد رنگ‌ها بین یک یا چند اتاق و یا حتی یک یا چند دیوار بسیار هم قابل توجه است. اما نکته مهم هماهنگی رنگ‌‌آمیزی است. کاری نکنید که چشم در گوشه‌ای از خانه روی دیوار قفل شود و در گوشه‌ای دیگر سریعاً حرکت کند. رنگ‌ آشپزخانه نباید تافته جدا بافته باشد. اتاق خواب‌ها جزئی از فضای کل خانه محسوب می‌شوند.

۴ – چیدن مبلمان بیش از حد

 4

یک دست ناهارخوری در حال، یک دست میز غذا در آشپزخانه، یک دست مبل استیل برای مهمان، یک دست مبل راحتی برای استراحت، چند میز وسط، چند میز عسلی و غیره. مهم نیست چقدر خانه‌اتان بزرگ است. این طرز تفکر فضای زندگی‌اتان را کوچک‌تر از چیزی که هست نشان می‌دهد. یادتان باشد این شما هستید که قرار است یک عمر درون آن خانه زندگی کنید.

۵ – خرید مبلمان بدون در نظر گرفتن ابعاد اتاق

5 

بسیار دیده شده که افراد پول خوبی برای یک تختخواب یا مبلمان می‌پردازند ولی حین قرار دادن آن داخل اتاق با مشکل بدقوارگی روبه‌رو می‌شوند. اینکه وسایل بزرگ‌تر باشد بهتر است،‌ تز قابل قبولی نیست. با خرید وسایل کوچک، فضایی بیهوده را به اتاق اضافه نکنید. از آن سو با خرید وسایل بزرگ راه تنفس خانه را نگیرید.

۶ – بی‌توجهی به آکوستیک

 6

شاید ندانید ولی تابلوهای روی دیوار به شدت صداگیری منزل شما کمک می‌کند. فرش، موکت و حتی مبل نیز چنین توانمندی‌هایی دارند. پرده‌های چند لایه نیز صداهای اطراف را به خوبی جذب می‌کنند. تلویزیون خود را در محلی از خانه قرار دهید که بهترین صداگیری در آن صورت گرفته است.

۷ – لحاظ نکردن طبیعت

7

اهمیت این نکته چیزی بیش از حد تصورتان زیاد است. حتی شده یک شاخه گل طبیعی را نیز در گوشه‌ای از خانه که دیده می‌شود، ‌قرار دهید. از تاثیر چشم‌گیر دسته‌ گل‌های بزرگ، گیاهان آپارتمانی و سبزینه‌ها غافل نشوید.

۸ – وقت نگذاشتن برای جزئیات

 8

معمولاً افراد ۷۰ درصد زمان خود برای دکوراسیون را به بحث انتخاب رنگ و ۳۰ درصد بقیه را به چیدمان وسایل اختصاص می‌دهند. در حالی که این جزئیات است که تا مدت‌ها ذهن شما و مهمان شما را به خود درگیر می‌کند. جلوه‌های کوچک از المان‌های بصری خاطره خوبی از خانه‌اتان در ذهن باقی می‌گذارد.

۹ – نصب قاب عکس در اتفاع بالا

 9

این طرز فکر درستی نیست که عکس‌ها را تا جایی نصب کنید که دستتان می‌رسد. عکس‌ها‌، تصاویر، نماها، چهره‌ها و نوشته‌ها باید به خوبی دیده شوند. در ادامه آنها را آنقدر پایین نصب نکنید که فضای خانه خنده‌دار شود.

۱۰ – استفاده نکردن از آینه

 10

این را بگذارید به حساب یک رمز. خانه‌ای که آینه ندارد، عمق ندارد.