زیبایی شناسی خطوط شکسته
خانه در واکایاما از استودیو اسپری

اسکیس

“خانه در واکایاما” توسط موتوکی اسانو از استودیو معماری اسپری در واکایای ژاپن طراحی شده است. ساکنین این خانه از چهار نسل یک خانواده تشکیل شده اند و در مجموع شامل هشت نفر می گردد از کودکی یک ساله تا مادر مادربزرگ .
مدرسه اسکیس
در فضای داخلی این خانه ، اتاق های خواب در یک الگوی شطرنجی در سراسر خانه چیده شده اند. اتاق نشیمن بزرگ مرکزی در طبقه ی اول در فضای عمومی قرار گرفته و مجموعه ی اتاق های دیگر به آن راه دارند. خانه در واکایاما بیش از پلان ساده ی آن به یک ماز پیچیده می ماند و بسیار بیشتر از مساحت خود، گسترده به نظر می رسد.
پرسپکتیو
در این خانه از ساختار شبکه ای سنتی و چوبی برای پایین نگه داشتن هزینه ها استفاده شده است. دکوراسیون بسیار کمی در داخل و بیرون از خانه وجود دارد. یک سقف بزرگ سه گوش ساخته شده از آلیاژ تیتانیوم و روی به عنوان ویژگی زیبایی شناختی اولیه خانه، پوششی ست برای ایوان که در امتداد ساختار عمل می کند.
راندو

sketch٬ آموزش Dmax3٬ آموزش اسکیس٬ آموزش کروکی٬ آموزشگاه معماری٬ آموزشگاه معماری٬ اصول سایه زدن٬ انواع ماژیک راندو٬ پرزانته و راندو٬ پرسپکتیو داخلى٬ پرسپکتیو دید پرنده٬ پرسپکتیو دید ناظر٬ پرسپکتیوو راندو٬ ترسیم فیگور٬ تکنیک های راندو٬ دانلود پلان معماری٬ دانلود پلان ویلا٬ دیاگرام نما و مقطع راندو با آب مرکب٬ راندو با آبرنگ٬ راندو با مداد رنگی٬ راندو با وایتکس٬ راندو چیست٬ راندو در معماری٬ راندو و اسکیس٬ رواشناسی رنگ٬ روش حل مسئله اسکیس٬ ساخت ماکت اتود حجمی٬ سازه در معماری٬ شیت بندی٬ طراحى اقلیمى مقطع٬ طراحی با دست آزاد٬ طراحی منظر٬ فرم معمارانه٬ کاربرد خط در اسکیس٬ کلاسهای اسکیس٬ مدل سازی سه بعدی٬ مقالات آموزشی اسکیس٬ مقالات معماری٬ نکات کلیدی برای اسکیس ارشد٬ هندسه پلان