مجموعه ی مسکونی از معماران نکست
جهت گیری حجم های متنوع نسبت به آب

۹
سایت این پروژه در کنار انشعابی از رودخانه مین در فوجیان، چین قرار گرفته است.  آنجا که هر یک از انگشتان آب را به سمت خود می کشد؛ همچون زمین در برابر رودخانه. این امر منجر به جهت گیری هر یک از ساختمان ها رو به آب شده است. هدف معماران نکست از این طرح، بهره برداری از نزدیکی به آب با ایجاد ارتباطی میان رودخانه و تا حد امکان بیشتر ساختمان ها بوده است. کانسپت اولیه از تصویر لمس آب توسط دست گرفته شده است .

۸
پارکینگ این مجموعه ی مسکونی در زیرزمین قرار داده شده است تا فضای میان خانه ها کاملا به فضای سبز و افراد پیاده اختصاص یابد.  استخرهای این ویلاها دارای چشم اندازهای متفاوتی نسبت به رودخانه و کوهستان پشت آن می باشند.ساختمان های این مجموعه نسبت به جهت گیری شان به آب به ویلاهایی با سه طبقه در سمت خیابان و ویلاهایی با چهار طبقه در فاصله ی دورتر به آب تقسیم شده اند.
چرخش حجم ها نسبت به آب، فضاهای خارجی متفاوت و متنوعی را به وجود آورده اند. دو برج مسکونی و هتل نیز در انتهای سایت قرار گرفته اند و هر یک دارای معماری منحصر بفردی می باشند.

۷

۳

۱

۲

۶

راندو و اسکیس , پرزانته و راندو , راندو در معماری , تکنیک های راندو , راندو با آبرنگ , راندو با مداد رنگی , راندو چیست ,پرسپکتیوو راندو