برج مثلثی هرزوگ دی مورن

اسکیس و راندو

 پاریس اولین برج خود را بعد از چهل سال تصویب می کند؛ شورای شهر پاریس با ادامه کار بر روی برج مثلثی ١٨٠ متری هرزوگ دی مورن موافقت کرد. این طرح بعد از رد شدن طرح پیشنهادی سال گذشته انتخاب شد. از سال ۲۰۰۸ این برج مورد توجه و بحث قرار گرفت که آیا پاریس باید خط اسمان قرن ١٩ خود را نگه دارد یا نه؟!

اگر این برج ساخته شود، سومین سازه بسیار بلند پاریس بعد از برج ایفل ٣٢۴ متری و مونتاپرناس  ٢٠٩ متری خواهد شد. این برج شامل هتل با ١٣٠ اتاق ، رستوران، اسکای بارک و ٧٠٠٠٠ مترمربع فضای اداری است. این ساختمان اولین برج پاریس است که بعد از لغو قانون محدودیت ارتفاعی بیش از ٣۶ متر در سال ٢٠١٠ ساخته می شود.

طراحی دست آزاد

گیزمودو گزارش می دهد: “معماران سوئیسی با این عنوان که نمای شیشه ای برج، در خط آسمان محو می شود” این برج را به پاریس فروختند . آنچه که معماران در مورد این طرح متفق القول می گویند : این ساختمان به عنوان سیاست خارجی که سال گذشته به آن اشاره شد، دیده نمی شود. اگر واقعیت چنین باشد، این تعابیر مونتپارناس، آسمانخراش بسیار نامشهور ساخته شده در سال ۱۹۷۳ در پاریس را  رد میکند.

۳

sketch٬ آموزش Dmax3٬ آموزش اسکیس٬ آموزش کروکی٬ آموزشگاه معماری٬ آموزشگاه معماری٬ اصول سایه زدن٬ انواع ماژیک راندو٬ پرزانته و راندو٬ پرسپکتیو داخلى٬ پرسپکتیو دید پرنده٬ پرسپکتیو دید ناظر٬ پرسپکتیوو راندو٬ ترسیم فیگور٬ تکنیک های راندو٬ دانلود پلان معماری٬ دانلود پلان ویلا٬ دیاگرام نما و مقطع راندو با آب مرکب٬ راندو با آبرنگ٬ راندو با مداد رنگی٬ راندو با وایتکس٬ راندو چیست٬ راندو در معماری٬ راندو و اسکیس٬ رواشناسی رنگ٬ روش حل مسئله اسکیس٬ ساخت ماکت اتود حجمی٬ سازه در معماری٬ شیت بندی٬ طراحى اقلیمى مقطع٬ طراحی با دست آزاد٬ طراحی منظر٬ فرم معمارانه٬ کاربرد خط در اسکیس٬ کلاسهای اسکیس٬ مدل سازی سه بعدی٬ مقالات آموزشی اسکیس٬ مقالات معماری٬ نکات کلیدی برای اسکیس ارشد٬ هندسه پلان